Кібератака на сайти українського уряду: Стали відомі перші подробиці розслідування

Фото з відкритих джерел

Загалом було атаковано понад 70 держресурсів

Стали відомі перші подробиці розслідування сьогоднішньої глобальної кібератаки на урядові сайти України. Про це йшлося у Telegram "Дії".

Як зазначається, загалом було атаковано понад 70 держресурсів, 10 з них зазнали несанкціонованого втручання. Однак це не нашкодило персональним даним й контенту сайтів.

"Зараз ми можемо з великою ймовірністю стверджувати, що відбулася так звана supply chain attack – атака через ланцюжок поставок", – йдеться в повідомленні.

Зокрема кібератака полягала у зламі інфраструктури однієї з комерційних компаній, яка мала доступ з правами адміністратора до українських урядових сайтів.

"Упродовж вихідних фахівці продовжать розслідування, щоб встановити його замовників і відповідальних за кібератаку", – додали у "Дії".

Новини за темою: В РНБО вважають, що за кібератакою на українські держсайти стоїть Росія

Нагадаємо, що в ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств. Зокрема, з проблемами зіштовхнулися сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Згодом у Держспецзв'язку заявили, що внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося.

Однак припускається, що кібератаку здійснювала Росія і вона може бути повʼязана з перемовинами щодо співпраці України й НАТО.