Місія ОБСЄ зафіксувала 809 порушень "режиму тиші" на Донеччині

ОБСЄ

Фото з відкритих джерел

Також БППЛА СММ намагалися глушити з підконтрольної території

Постійна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 809 порушень режиму припинення вогню на території Донецької області та 69 аналогічних випадків на території Луганської області. Про це повідомляється у звіті організації.

Зокрема, у Донецькій області Місія зафіксувала 809 порушень режиму припинення вогню, зокрема 146 вибухів. За попередній звітний період у цій області зафіксовано 159 порушень. У Луганській області СММ зафіксувала 69 порушень режиму припинення вогню (зокрема 9 вибухів), з яких більшість оцінено як навчання з бойовою стрільбою поза зоною безпеки. За попередній звітний період у цій області зафіксовано 22 порушення.

Окрім цього, поблизу непідконтрольної урядові Широкої Балки Донецької області, за оцінкою, у двох випадках у напрямку БПЛА Місії малого радіуса дії стріляли зі стрілецької зброї.

Також там повідомили, що свободу пересування Місії і далі обмежували, зокрема на 4 блокпостах збройних формувань на півдні Донецької області, а також до об’єкту в підконтрольному урядові районі Донецької області. БПЛА СММ зазнавали впливу перешкод сигналу GPS (за оцінкою, унаслідок імовірного глушіння та глушіння).

Новини за темою: ООН підрахувала кількість жертв бойових дій на Донбасі

Раніше повідомлялося, що глава Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Халіт Чевік пояснив, чому порушення перемир'я на Донбасі не розслідуються. За його словами, сторони не змогли домовитися про створення спільного механізму для прийняття заходів