"Найпотужніша атака за чотири роки". Від дій хакерів постраждало близько 70 сайтів, - Держспецзв'язку

Наразі невідомо, хто стоїть за кібератакою, але триває розслідування, у якому також беруть участь міжнародні партнери

Фото з відкритих джерел

Під час хакерської атаки на українські урядові інтернет-ресурси, яка сталася в ніч на 14 січня, постраждало близько 70 сайтів. Про це під час брифінгу заявив заступник голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктор Жора. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний"

"Було атаковано близько семи десятків центральних і регіональних сайтів, тобто сайти центральних органів виконавчої влади і регіональні сайти. Зараз суттєва частина цих ресурсів відновила роботу", - сказав Віктор Жора.

Також представник відомства зазначив, що ця атака на сайти українських держструктур стала найпотужнішою за останні чотири роки, щонайменше за своїм охопленням.

Він додав, що невідомо, хто стоїть за кібератакою, але триває розслідування, у якому також беруть участь міжнародні партнери. "Хочу зауважити, що наші міжнародні партнери запропонували нам допомогу в розслідуванні цього інциденту. Ми з ними активно взаємодіємо", - сказав він.

Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств. Зокрема, з проблемами зіштовхнулися сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Новини за темою: Євросоюз засудив кібератаки проти українських урядових сайтів

Згодом у Держспецзв'язку заявили, що внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося. Наразі триває розслідування інциденту.