Порошенку можуть обрати запобіжний захід у день приїзду в Україну, – ДБР

Колишній президент України Петро Порошенко

Фото - president.gov.ua

Якщо він не явиться 17 січня у суд, йому обиратимуть найбільш суворе покарання

Органи досудового розслідування планують провести усі необхідні процесуальні дії, у тому числі обрання запобіжного заходу, в день повернення до України п'ятого президента Петра Порошенка 17 січня. Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

"За інформацією ЗМІ, п'ятий президент України планує повернутися до України 17 січня 2022 року. Тому органи досудового розслідування розраховують на проведення усіх необхідних процесуальних дій в день його повернення, у тому числі обрання запобіжного заходу.

Ухилення п'ятим президентом України від виконання процесуальних обов'язків підозрюваного та від явки до суду може розцінюватись як один із ризиків, що надасть підстави слідчому судді для постановлення рішення про застосування найбільш суворого запобіжного заходу", – йдеться в повідомленні.

Таким чином, через те, що Порошенко ухилявся від явки до суду та ігнорував процесуальні обов'язки, прокуратура клопотатиме про обрання запобіжного заходу.

Раніше, 20 грудня 2021 року народному депутатові Петру Порошенку оголосили підозру у державній зраді за поставки вугілля з ОРДЛО у 2014-2015 роках.

Новини за темою: Порошенко заплатив адвокатам майже 11 мільйонів гривень, - декларація

Нагадаємо, що потім, 24 грудня Печерський районний суд Києва дав згоду на затримання експрезидента України. Так, його мають привести до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

А прокурор відкликав з Печерського райсуду Києва клопотання про застосування щодо підозрюваного п'ятого президента Петра Порошенка запобіжного заходу.

При цьому, сьогодні адвокати Порошенка, підозрюваного у державній зраді, вимагали від Печерського райсуду Києва призначити засідання в день його приїзду, щоб той міг добровільно прийти до суду.