Справа про держзраду: Адвокати Порошенка вимагають засідання суду у день його приїзду

Колишній президент України Петро Порошенко

пресслужба партії "Європейська Солідарність"

Це обумовлено бажанням експрезидента особисто бути присутнім у залі суду

Адвокати колишнього президента України Петра Порошенка, підозрюваного у державній зраді, вимагають від Печерського райсуду Києва призначити засідання в день його приїзду, щоб той міг добровільно прийти до суду. Про це повідомили адвокати Порошенка Ігор Головань та Ілля Новіков під час брифінгу.

"Тепер всім відомо, що Петро Порошенко прибуває в Україну 17-го о 9-й ранку. Ми знаємо – цю інформацію чомусь приховує Офіс генерального прокурора, чомусь приховує Печерський суд, – що існує ухвала про затримання Петра Порошенка з метою його доставки до суду і існує клопотання Офісу генпрокурора про застосування до Петра Порошенка запобіжного заходу.

Ми сьогодні звернулися до Печерського суду з клопотанням про те, що відповідно до Кримінально-процесуального кодексу народного депутата про розгляд подібних клопотань має бути завчасно повідомлено. Тому ми… вимагаємо призначити судове засідання на 17 січня 2022 року для того, щоб забезпечити можливість Петру Порошенку по прибуттю в Україну прибути до суду і взяти участь у судовому засіданні (щодо запобіжного заходу, – ред.)", – зазначив Головань.

При цьому він наголосив, що жодних підстав для примусової доставки Петра Порошенка до суду або його затримання відповідно до закону не існує, тому що він знаходився у подорожі за межами України і одразу по прибуттю в Україну він готовий добровільно з'явитися до суду.

Новини за темою: Порошенко придбав квиток на літак після спроби вручити йому повістку, - ДБР

"Не тільки готовий, але й вимагає від слідчого судді призначити судове засідання і надати йому можливість взяти у ньому участь", – підкреслив адвокат.

Також, за словами іншого правозахисника Новікова, після скасування недоторканності у депутата залишається гарантія того, що запобіжний захід не можуть обрати таємно.

"В Жулянах планується "шоу Порошенка в кайданах", – додав він.

Водночас Новіков закликав натомість дати шанс на цивілізовану дискусію в залі суду.

Раніше, 20 грудня 2021 року народному депутатові Петру Порошенку оголосили підозру у державній зраді за поставки вугілля з ОРДЛО у 2014-2015 роках.

Новини за темою: Порошенко заплатив адвокатам майже 11 мільйонів гривень, - декларація

Нагадаємо, що потім, 24 грудня Печерський районний суд Києва дав згоду на затримання експрезидента України. Так, його мають привести до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

А прокурор відкликав з Печерського райсуду Києва клопотання про застосування щодо підозрюваного п'ятого президента Петра Порошенка запобіжного заходу.