Справа "вагнерівців": Експредставник СБУ заявив про знищення частини документів

Група Вагнера

Фото з відкритих джерел

За словами колишнього силовика, матеріали в ТСК не відповідають дійсності

Частина документів, які стосуються спецоперації із затримання бойовиків "ПВК Вагнера", знищена. Про це заявив екскерівник підрозділу СБУ Роман Червінський в ефірі одного з телеканалів.

За словами колишнього силовика, він переконаний у "зливі" спецоперації. "Я на 99% впевнений - була зрада. Хтось подзвонив (росіянам або білорусам)", - сказав Червінський.

Водночас він додав, що розвідники сформували список осіб, які могли б це зробити. Після цього тодішній керівник розвідки Василь Бурба пообіцяв надати список із підозрюваними з Офісу президента. Але замість цього розпочалися звільнення і відсторонення залучених до операції розвідників.

Новини за темою: У Bellingcat звинуватили Зеленського у приховуванні правди про операцію з "вагнерівцями"

Крім того, Червінський заявив про погрози розправи і пропозицію "сказати, що операції не було", або "що це була російська операція". За словами експредставника СБУ, йому це говорив чоловік, який керував не менше ніж 10 спецопераціями.

Також він не спростував припущення, що певні документи про спецоперацію могли бути сфальсифіковані. Червінський зауважив, що матеріали були знищені, а ті, які були в тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, не відповідають дійсності.

Новини за темою: Зеленський не буде звільняти Єрмака після провалу спецоперації по "вагнерівцях"

Нагадаємо, нещодавно міжнародна група розслідувачів Bellingcat оприлюднила розслідування щодо "зливу" спецоперації із затриманням бойовиків російської "ПВК Вагнера", причетних до військових злочинів. Журналісти стверджують, що президент України Зеленський був цілком сповіщений про операцію.