Суд призначив час засідання у справі про держзраду Порошенка

Колишній президент України Петро Порошенко

EPA-EFE

Так, 17 січня йому обиратимуть запобіжний захід

Печерський суд Києва призначив на 17 січня, об 11:00, засідання, для обрання запобіжного заходу колишньому президенту України Петру Порошенку у справі про державну зраду. Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

Як зазначається, на засіданні буде розглянуто клопотання про обрання Порошенку запобіжного у вигляді тримання під вартою.

Раніше, 20 грудня 2021 року народному депутатові Петру Порошенку оголосили підозру у державній зраді за поставки вугілля з ОРДЛО у 2014-2015 роках.

Пізніше, 24 грудня Печерський районний суд Києва дав згоду на затримання експрезидента України. Так, його мають привести до суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

А прокурор відкликав з Печерського райсуду Києва клопотання про застосування щодо підозрюваного п'ятого президента Петра Порошенка запобіжного заходу.

Водночас його адвокати вимагали від Печерського райсуду Києва призначити засідання в день його приїзду, щоб той міг добровільно прийти до суду.

Повідомлення про розгляд провадження про розгляд застосування запобіжного заходу Петру Порошенко Державне бюро розслідувань України

Новини за темою: Справа про держзраду: ДБР сподівається, що не доведеться везти Порошенка в суд силою

Нагадаємо, що зокрема органи досудового розслідування планували провести усі необхідні процесуальні дії, у тому числі обрання запобіжного заходу, в день повернення до України п'ятого президента Петра Порошенка 17 січня.

Так, через те, що він ухилявся від явки до суду та ігнорував процесуальні обов'язки, прокуратура клопотатиме про обрання запобіжного заходу.