Суд заарештував 100% акцій заводу "Більшовик"

Фото з відкритих джерел

Арешт накладено через кримінальне провадження щодо можливого зловживання службових осіб

Суд наклав арешт на 100% акцій Першого київського машинобудівного заводу (ПКМЗ) "Більшовик" у Києві. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Арешт накладено через кримінальне провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна під час приватизації заводу 27 жовтня 2021 року.

"Наразі слідчі ДБР встановлюють усі обставини незаконного відчуження вказаного заводу з державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам", - йдеться у повідомленні.

У бюро зазначають, що експертиза встановила невідповідність вимогам законодавства звіту про оцінку майна, який використовувався для визначення вартості акцій заводу. Це могло негативно вплинути на достовірність такої оцінки.

Кримінальне провадження розпочато за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем).

Новини за темою: Приватизація заводу "Більшовик": 1,42 млрд грн надійшло до держбюджету

Нагадаємо, АТ "Перший київський машинобудівний завод" продали на аукціоні за 1,429 млрд грн – ціна зросла на 40 млн грн зі стартових 1,389 млрд грн. Приватизаційний аукціон 100% статутного капіталу "Більшовика" відбувся 27 жовтня. Крок аукціону становив 20 млн грн, ціна зросла в два кроки.

Завод "Більшовик" заснований у кінці XIX століття, виробляв обладнання для цукроварень. В останні роки ПКМЗ накопичив борги майже на 500 млн грн, а щорічно в середньому приносив збиток на 20 млн грн.

Головний актив ПКМЗ - 36 га землі в Києві недалеко від станції метро "Шулявська". Раніше топменеджери девелоперської компанії SAGA Development оцінювали земельну ділянку заводу в 120-150 млн доларів (3,2-4 млрд грн).