Судно з мертвим українським моряком прибуло до Туреччини

фото з відкритих джерел

Він помер три дні тому, коли судно було ще в Одесі

Судно, на борту якого три доби перебуває мертвий український моряк, прибуло до Туреччини. Про це повідомив морський юрист Микола Гольбін, інформує "УНІАН".

Юрист зазначив, що вчора про інцидент йому повідомили громадяни України-члени екіпажу балкера THOR (IMO 9291418, прапор Маршаллові Острови).

"За інформацією з борту, моряк три дні і три ночі перебуває в сидячому положенні: в такому положенні помер житель Одеської області, а сталося це на рейді Одеського морського порту. Однак судновласник прийняв рішення не знімати з борту померлого в Україні українського моряка, а зробити це в турецькому Стамбулі", - розповів Гольбін.

За його словами, станом на вечір п'ятниці, 3 грудня, труп, що розкладається, все ще в каюті, а судно стояло на рейді в Стамбульському порту. Юрист пояснив, що для оформлення відповідних документів (списання мертвого моряка) необхідний певний час. Члени команди через те, що сталося, в стресовому стані.

"Люди обурені, деякі пригнічені... крім морально-етичного питання, є питання епідбезпеки. Адже причини смерті людини поки невідомі. Тіло не помістили в холодильне обладнання, воно у звичайній каюті. На судні жахливий запах", - наголосив Микола Гольбін.

Новини за темою: У Сінгапурі від коронавірусу COVID-19 помер український моряк

Він повідомив, що тепер належить доставити померлого моряка в Україну літаком.

Фахівці морського права пояснили, що грецький судновласник міг прийняти рішення вирушити до Стамбула з трупом на борту, щоб уникнути "непотрібних витрат і тяганини". Через НП представники українських правоохоронних органів могли балкер затримати до з'ясування причин смерті.

Нагадаємо, наприкінці вересня двоє українських моряків померли на суховантажі, який прибув у бангладеський порт Читтагонг з Єгипту. Місцеві медики вважають ймовірною причиною смерті одного з моряків серцевий напад. Також повідомляється, що у моряків не було жодних симптомів коронавірусу.