У Хмельницькій області незаконний видобуток піску біля АЕС завдав державі 78 млн збитків

Пресслужба ДБР

Зловмисникам загрожує до восьми років за ґратами

У Хмельницькій області поблизу атомної електростанції виявили незаконне користування надрами державного значення, яке могло спричинити виникнення надзвичайних ситуацій радіоактивного характеру. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Упродовж 2018-2021 років у санітарно-захисній та охоронних зонах охолоджувача Хмельницької атомної електростанції зловмисники здійснювали незаконний видобуток піску. За попередніми оцінками, це завдало державі збитків на суму 78 млн грн. 

ДБР підозрює, що до незаконного видобутку піску можуть бути причетні посадовці двох приватних компаній, які займаються будівництвом Хмельницької АЕС, а також правоохоронці області, які могли прикривати злочин.

Під час обшуків правоохоронці вилучили чорну бухгалтерію. 

Вони відкрили кримінальне провадження за статтею "Зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, зловживання повноваженнями, надання неправомірної вигоди, незаконне видобування корисних копалин". Зловмисникам загрожує до восьми років за ґратами.

Новини за темою: Уряд очікує зростання видобутку вугілля, - Шмигаль

Нагадаємо, у Харківській області запобігли незаконному видобуванню нафти. Верховний суд визнав недійсними результати аукціону, договору та виданого одному з товариств на 20 років спеціального дозволу на користування надрами Південно-Кисівської площі. Як відомо, початкові запаси газу на цьому родовищі складають 308 мільйонів кубічних метрів, а нафти – 207 тисяч тонн.