Новини » Події Читать эту новость на русском

У Києві лікарі продавали фейкові COVID-сертифікати: У них вилучили майже 2 млн гривень

Послуги з надання фальшивих документів про вакцинацію від коронавірусу коштували від 4 до 6 тис. грн.

Фото з відкритих джерел

У Києві правоохоронці викрили групу медиків, які продавали підроблені COVID-сертифікати. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

За даними слідства, лікарі та працівники однієї із лікарень міста Києва організували протиправну схему підроблення міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19. Ці послуги коштували від 4 до 6 тис. грн. Один з учасників групи здійснював пошук потенційних клієнтів, приймав від них замовлення та передавав дані медичним працівникам.

Надалі відомості про начебто здійснену вакцинацію цих громадян вносились іншим учасником групи до електронної системи eHealth для подальшого завантаження до Єдиного порталу державних послуг "Дія".

Новини за темою: Як відмовитися від підробленого COVID-сертифіката: Відповідь МОЗ

За інформацією правоохоронців, отримані від клієнтів грошові кошти перераховувались на рахунок іншого учасника групи, який обготівковував та розподіляв їх.

Під час обшуків в одній зі столичних лікарень та за місцями проживання учасників групи вилучено документи, які підтверджують протиправну діяльність, а також грошові кошти на загальну суму понад 1,8 млн грн.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Києві викрили схему продажу сертифікатів COVID-вакцинації. До схеми причетні медпрацівник та співробітник патрульної поліції. Поліцейський займався пошуком "клієнтів".