Новини » Події Читать эту новость на русском

У Києві під посольством Казахстану проходить мітинг

Він спрямований на підтримку казахського народу

У Києві під посольством Казахстану відбувається акція на підтримку казахського народу. Про це повідомив "Укрінформ".

Як зазначається, у заході беруть участь майже сотня людей з прапорами України, Білорусі та Казахстану.

Зокрема мітингувальники закликають до врегулювання конфлікту з дотриманням національного законодавства Казахстану та його міжнародних зобов’язань, а також засуджують введення в країну контингенту Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Також учасники акції закликають владу України та країн ЄС адаптувати міграційну політику для потенційних біженців із Казахстану.

Наразі порядок на акції підтримують правоохоронці, ситуація поки спокійна.

Новини за темою: У Казахстані планують призначити новий уряд

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв увів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00.

А 7 січня президент Казахстану Токаєв дав наказ відкривати вогонь на ураження в рамках "антитерористичної операції", яка проводиться по всій країні. Тоді він сказав, що влада не йтиме на перемовини.

Згодом президент Казахстану оголосив 10 січня днем загальнонаціонального трауру. Достеменно невідомо, скільки осіб загинули, але за інформацією силовиків, убито близько 26 людей.