Україна передасть на утилізацію майже 600 тисяч доз COVID-вакцин

Фото з відкритих джерел

Препарати непридатні для використання

Україна передасть на утилізацію майже 600 тисяч доз вакцин проти COVID-19, які непридатні для використання. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя у відповідь на запит "РБК-Україна".

Зазначається, що у 2021 році Україна безоплатно отримала понад 3,6 млн доз вакцин проти COVID-19 як гуманітарну допомогу з інших країн, а також понад 7,4 млн доз в рамках глобального механізму COVAX.

"Станом на 05.01.2022 р. 561 729 доз вакцини AztraZeneca (з вичерпаним терміном придатності), отриманої на безоплатній основі в якості гуманітарної допомоги від інших держав, зібрані на регіональних складах і будуть передані спеціалізованій організації з її утилізації", - йдеться в повідомленні.

При цьому в червні стало відомо про можливе порушення холодового ланцюга при транспортуванні понад 30 000 доз вакцини Pfizer, яка була закуплена за кошти держбюджету. За результатами службового розслідування препарати визнали непридатними для використання.

Новини за темою: В Україні відновили роботу центри та пункти вакцинації проти COVID-19

Раніше повідомлялося, що Україна запроваджує бустерну вакцинацію від COVID-19 для всіх, хто раніше пройшов повний курс. Наразі йдеться про українців, старших за 18 років.