Український супутник "Січ" відправили в США

Український супутник Січ 2-30 (2-1)

Конструкторське бюро "Південне"

Апарат планують запустити в космос у січні

Український супутник "Січ-2-30" пройшов митницю та вирушив до Сполучених Штатів Америки. Про це повідомила пресслужба Дніпровської митниці в Фейсбуці.

"Завершено митні формальності та відправлено до США український супутник "Січ-2-30", без відхилень від графіку", - йдеться в повідомленні.

Передбачається, що після прибуття супутника до США відбудуться роботи з його підготовки до запуску на орбіту. Запуск має відбутися 10 січня 2022 року. Апарат виведуть у космос за допомогою ракети Falcon 9 американської компанії SpaceX.

Нагадаємо, в травні КБ "Південне" уклало контракт із європейською компанією ISILaunch щодо виведення на орбіту українського апарата "Січ-2-30". Тоді міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що завдання вивести український супутник на орбіту саме в 30-річчя Незалежності України поставив президент Володимир Зеленський. Запуск планували здійснити в грудні 2021 року, проте резервно зазначався січень 2022 року.

Новини за темою: Український супутник "Січ-2-30" не запустять до кінця 2021 року

Передбачалося, що Державне космічне агентство України заплатить компанії Ілона Маска SpaceX 1,99 мільйона доларів за запуск українського супутника "Січ-2-30". Сума враховує всі технічні питання, пов'язані із запуском супутника.