В РНБО вважають, що за кібератакою на українські держсайти стоїть Росія

За словами Данілова, організатори нападу не досягли поставленого завдання

Олексій Данілов РНБО

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що за хакерською атакою на українські урядові інтернет-ресурси стоїть Росія. Про це він заявив у коментарі "Голосу Америки".

"Все цілком зрозуміло. У нас є єдина країна, яка на сьогоднішній день цим питанням може займатися. Це Російська Федерація", – повідомив Данілов. 

Новини за темою: Кібератака на українські держсайти: Урядові експерти заявили про причетність Росії

За його словами, організатори нападу не досягли поставленого завдання. "Вони хочуть, щоби певні процеси припинили існування, тому що ті інституції, які є, вони є вкрай важливими для існування взагалі системи державного управління", – заявив Данілов.

Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств. Зокрема, з проблемами зіштовхнулися сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Новини за темою: "Найпотужніша атака за чотири роки". Від дій хакерів постраждало близько 70 сайтів, - Держспецзв'язку

Згодом у Держспецзв'язку заявили, що внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося. Наразі триває розслідування інциденту.