В Україні викрито схему закупівлі неякісного обладнання для виробництва бронетехніки

На початку 2019 року зловмисники налагодили механізм незаконного одержання грошей на закупівлю деталей для виготовлення металевих конструкцій на бронетанковому заводі

Фото з відкритих джерел

Служба безпеки України ліквідувала схему закупівлі неякісного обладнання для виробництва бронетанкової техніки. Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства. 

"У ході слідчо-оперативних дій ліквідовано схему закупівлі неякісного обладнання для виготовлення комплектуючих до української бронетанкової техніки. За попередніми оцінками, викриття угоди дозволило зберегти ефективність промислового виробництва вітчизняного озброєння та запобігти бюджетним збиткам на десятки мільйонів гривень", - йдеться в повідомленні.

За даними слідства, до протиправної діяльності причетне злочинне угруповання. Серед її організаторів – чиновник одного з оборонних підприємств та два представники столичної комерційної структури.

На початку 2019 року вони налагодили механізм незаконного одержання грошей на закупівлю деталей для виготовлення металевих конструкцій на бронетанковому заводі. Для цього чиновник держпідприємства сприяв укладенню договору із представниками афілійованої фірми на закупівлю відповідних запчастин. Проте замість сертифікованого обладнання ділки придбали продукцію сумнівної якості одного зі східноазіатських виробників за штучно завищеними цінами.

Для реалізації угоди її учасники вносили недостовірні відомості до звітної документації, а отримані доходи виводили у тінь через підконтрольну комерційну структуру.

Зловмисникам повідомлено про підозри. Вирішується питання про обрання судом запобіжного заходу.

Новини за темою: На Хмельниччині припинили розкрадання та продаж комплектуючих до військової авіатехніки

Нагадаємо, раніше на Дніпропетровщині викрили підприємців, які розкрадали бюджетні кошти на ремонті військової техніки. Зловмисники не мали дозволів і приміщення для проведення ремонту.