ВАКС призначив 5 років вʼязниці експрокурору за хабарництво

Фото з відкритих джерел

Колишній посадовець підбурив підпрємця до надання хабаря іншим прокурорам, при цьому забравши частину грошей собі

Вищий антикорупційний суд 14 січня визнав винним у хабарництві та шахрайстві колишнього начальника одного з відділів прокуратури Київщини Володимира Чеботарьова. Про це повідомляє "Слово і діло".

Зазначається, що Чеботарьов очолював відділ нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції. Суд призначив йому позбавлення волі строком на 5 років з конфіскацією майна та позбавленням чину юриста першого класу.

Вирок іще не набув чинності і може бути оскаржений до апеляційної палати ВАКС протягом 30 днів.

Крім того, суд збільшив обвинуваченому заставу до 1 240 500 грн. Також на нього поклали певні обов'язки: не відлучатися з Києва без дозволу суду; повідомляти суд про зміну місця проживання; здати закордонні паспорти і носити електронний браслет.

За даними обвинувачення, навесні 2016 року Чеботарьов підбурив директора фірми "Віртуоз ЛТД" Олександра Кучеренка до надання хабаря у 130 тисяч грн прокурорам Рівненської області. Приводом стала кримінальна справа про завищення обсягів постачання продуктів харчування до закладів освіти в Рівному. Унаслідок схеми місцевий бюджет зазнав збитків.

Чеботарьов пообіцяв сприяти тому, щоб місцева прокуратура закрила відповідне провадження. Отримавши першу частину в 50 тисяч гривень, обвинувачений залишив її собі, чим заволодів цими коштами шахрайським шляхом.

Новини за темою: Вимагав хабар у 5 тисяч доларів США: У Харкові викрили поліцейського

Раніше повідомлялося, що в Івано-Франківській області керівника митниці підозрюють у щомісячних вимаганнях хабарів у експортера меду до країн Європи. Митник обіцяв не створювати "перешкод" під час митного оформлення товару та не ініціювати лабораторних досліджень продукції.