Новини » Події Читать эту новость на русском

ЗМІ оприлюднили імена 8 російських "дипломатів", яких вислали з місії РФ у НАТО

Співробітники представництва Росії у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу (НАТО) EUObserver

За інформацією журналістів, вони були агентами російської розвідки

Вислані у 2021 році співробітники представництва Росії у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу (НАТО) були агентами російської розвідки. Про це йшлося у розслідуванні брюссельського видання EUObserver та неурядової організації Центр Досьє.

"Вісім осіб, яких Росія назвала "дипломатами" у її посольстві в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, насправді були незаявленими офіцерами розвідки, які вели діяльність, що не відповідає їх акредитації", - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, оголошуючи про їх вислання в жовтні 2021 року.

При цьому, в Альянсі ніколи публічно не називали їх імен, тобто вони могли спокійно повернутися додому і під дипломатичним прикриттям відправитися в інші країни, що не входять до НАТО. А Росія у відповідь призупинила роботу свого посольства в НАТО.

Також, за даними видання, до російських агентів увійшли:

  • Олександр Смушко, естонець за походженням. У якийсь момент він також приєднався до російської військової розвідки ГРУ. Водночас, дружина Смушка Ніна виїхала з Бельгії разом із чоловіком. Її профіль також викликав занепокоєння;
  • Дмитрій Філіппьонок, ймовірно, був відправлений до Брюсселя, щоб шпигувати за своїми ж співвітчизниками. Офіційно він був скромним першим секретарем російського посольства в НАТО Але насправді його, ймовірно, відправили до Бельгії шукати зрадників у власних лавах;
  • Василій Єпішкін працював на Служби зовнішньої розвідки РФ і шпигував у сфері великих даних (Big Data);
  • Сергій Чесноков - до бельгійської кар'єри він працював у держпідприємстві Антаріс-ТП, яке створювало бази даних для Міноборони РФ;
  • Станіслав Тєлєгін працював у фінансовому відділі МЗС РФ;
  • Олег Демехін був завербований під час навчання в МГІМО;
  • Ігор Ковальов до кар'єри у дипломатії працював у профспілці автотранспортників;
  • Надія Обухова починала з розсилки рекламних каталогів у 2002-му, потім працювала аташе в посольстві в Оттаві, а перед відправленням до Брюсселя у 2006 році отримала нагороду від президента РФ за внесок до підготовки зустрічі лідерів G8.

За словами журналістів, щонайменше половина (близько 100) російських дипломатів у Бельгії були офіцерами розвідки, а ще близько 100 російських шпигунів працювали під недипломатичним прикриттям у компаніях, аналітичних центрах та НУО.

Новини за темою: Американські сенатори вимагають від Байдена висилки 300 російських дипломатів

Нагадаємо, що 6 жовтня 2021 року НАТО скоротило кількість співробітників місії РФ при штаб-квартирі Альянсу шляхом висилки вісьмох росіян.

Такі заходи застосували через підозри у ворожій діяльності, зокрема в шпигунстві й убивствах.

Вісьмох російських дипломатів вважали прихованими офіцерами розвідки. Водночас було скорочено посади ще двох росіян.