Апарат місії DART, який відправили збивати астероїд, зробив перші фото

Команда навігації DART у Лабораторії реактивного руху NASA використовувала зірки на зображеннях, щоб точно визначити, як направлена камера DRACO відносно космічного корабля

NASA Фото з відкритих джерел

Космічний корабель місії DART Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA), який запустили для збиття у 2022 році астероїда, надіслав свої перші світлини космосу. Про це повідомляється на сайті NASA.

Першу світлину зробили 7 грудня на відстані близько 11 світлових секунд (3,2 млн км) від Землі. На ній можна побачити близько десятка зірок поблизу місця перетину сузірʼїв Персея, Овна й Тельця. На другій, зробленій 10 грудня, видніється розсіяне скупчення зірок Мессьє 38 в сузірʼї Візничого, що за близько 4200 світлових років від Землі.

NASA

NASA

Зазначається, що команда навігації DART у Лабораторії реактивного руху NASA використовувала зірки на зображеннях, щоб точно визначити, як направлена камера DRACO відносно космічного корабля. Маючи в руках ці вимірювання, команда може точно переміщати космічний корабель, щоб навести DRACO на обʼєкти, які її цікавлять.

DRACO – це камера з високою роздільною здатністю, створена за зразком тепловізора на космічному кораблі NASA New Horizons, який зробив перші зображення системи Плутона та обʼєкта пояса Койпера  крупним планом. У якості єдиного інструменту DART, DRACO зніматиме зображення астероїда Діморфа, а також підтримуватиме автономну систему наведення космічного корабля, щоб направити DART для "тарану" астероїда.

Новини за темою: NASA запустило нову систему моніторингу астероїдів

Раніше повідомлялося, що у 2029 році на дуже близькій відстані до Землі пролетить потенційно небезпечний астероїд Апофіс. Науковці впевнені, що це принесе людству користь.