Чи заберуть квартиру: Гетманцев розповів про непрямі методи після податкової амністії

Данило Гетманцев Фото з відкритих джерел

Якщо хтось купив квартиру або будинок на кошти, отримані від ухилення від сплати податків, ніхто не може відібрати цю квартиру або будинок

Після проведення податкової амністії влада використовуватиме непрямі методи податкового контролю, які будуть стосуватися тільки майбутніх придбань. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю "Радіо НВ".

"Якщо хтось купив квартиру або будинок на кошти, отримані від ухилення від сплати податків, ніхто не може відібрати цю квартиру або будинок, ніхто не може донарахувати який-небудь податок на вартість цього активу. Такого повноваження ні у податкової, ні у когось іншого немає і не буде ніколи", - зазначив він.

За словами чиновника, мова може йти тільки про майбутні цінні придбання, що відзначаються в реєстрах - квартири, автомобілі, акції, цінні папери тощо.

Він повідомив, що на сьогодні вже амністовано 1 млрд 204 млн грн в рамках податкової амністії. Зокрема, за період свят амністовано понад 100 млн грн.

Новини за темою: Податкова амністія: З початку вересня в Україні вже задекларовано 1,2 млрд гривень

Нагадаємо, з 1 вересня 2021 року громадяни України отримали можливість одноразово задекларувати доходи, нерухоме та рухоме майно. Одноразове добровільне декларування триватиме рік – до 1 вересня 2022 року. За цей час українцям пропонується задекларувати грошові активи, майно і майнові права, набуті внаслідок доходів, з яких не було сплачено податки і збори.

Перелік об’єктів, які потрібно декларувати: валютні цінності (тобто банківські метали); національна валюта (гривні); іноземна валюта; права грошової вимоги; нерухоме майно: земельні ділянки, об’єкти житлової/нежитлової нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва.