Чинні заходи проти COVID-штаму "Дельта" мають діяти й на "Омікрон", - ВООЗ

Такеші Касаї Вікіпедія

За даними ВООЗ, у країнах, де вже виявили новий штам, кількість хворих не велика

Протиепідемічні заходи, що використовуються для боротьби зі штамом коронавірусу "Дельта", повинні залишатися основою для боротьби з пандемією, навіть з новою версією "Омікрон". Про це заявили представники Всесвітньої організації охорони здоров'я, передає АР.

За даними ВООЗ, у країнах, де вже виявили новий штам, кількість хворих поки не велика, однак у Південній Африці, де "Омікрон" може стати домінуючим, кількість інфікованих новим варіантом зростає.

"Прикордонний контроль може затримати появу вірусу та виграти час. Але кожна країна та кожна спільнота мають бути готові до нових сплесків захворювань. Хороша новина в тому, що поява нового штаму не передбачає зміни правил, які були спрямовані на боротьбу з пандемією", - сказав регіональний директор організації по країнах Західної частини Тихого океану Такеші Касаї.

Своєю чергою, регіональний директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Бабатунде Оловокуре додав, що необхідно продовжувати посилені кампанії з COVID-вакцинації. Також важливо дотримуватися принципів соціального дистанціювання та носити маски.

Новини за темою: Штам "Омікрон" може стати домінуючим у Європі за кілька місяців, - агентство ЄС

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що в Україні не будуть посилювати карантинні обмеження через COVID-штам "Омікрон". За його словами, нині діють єдині карантинні обмеження, незалежно від штаму коронавірусу.