Данілов розповів, як Україна дізналась про коронавірус

Секретар РНБО України Олексій Данілов

РНБО

Китай збирався купити в нашій країні велику партію медичних масок

Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, як українська влада дізналася про коронавірус на початку 2020 року. Про це він заявив у інтерв'ю "Українській правді".

"Розказати, як ми про COVID-19 дізналися? Ми вперше звернули увагу на певні події у кінці грудня 2019 року. Здається, 23 грудня. В цей проміжок часу ми отримали перше повідомлення, що в місті Ухань щось відбувається. Тоді про це ніхто не знав, ніхто не говорив. А потім, як воно поїхало-пішло, я вам передати не можу. Але можу розказати випадок, як наша система медична до цього була готова. Про маски цікава історія: щоб ви розуміли, у нас була оперативна інформація стосовно того, що один із китайських, можна навіть назвати, олігархів, телефонував до іншої багатої людини нашої країни та просив її, це було в січні, про велику закупівлю масок. Ми відразу на це відреагували, тому що розуміли: якщо китайці вже просять про допомогу, то це дуже в них серйозно", - розповів Данілов.

Новини за темою: Нова хвиля COVID-19 чекає на Україну в лютому, - Данілов

Раніше секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що Україні не вдасться уникнути нової хвилі коронавірусу через стрімке поширення нового штаму "Омікрон". Його пік прогнозується на початку 2022 року.