"Дарвін сьогодення": У США помер Едвард Осборн Вілсон

Едвард Осборн Вілсон REUTERS

Науковцю було 92 роки

У Сполучених Штатах Америки в штаті Массачусетс помер "Дарвін сьогодення", видатний натураліст, біолог, двічі лауреат Пулітцерівської премії, 92-річний Едвард Осборн Вілсон. Про сумну звістку повідомили на сайті фундації E.O.Wilson Biodiversity Foundation.

Згідно з повідомленням, чоловіка не стало вчора, 26 грудня, у місті Берлінгтон.

"Його даром була глибока віра в людей та нашу спільну людську рішучість врятувати світ природи", - зазначила в посмертній присвяті науковцеві президент фундації Паула Ерліх.

Довідка:

Е. О. Вілсона називали "Дарвіном сьогодення" та "людиною-мурахою" за його передовий вклад в ентомологію та, зокрема, в мірмекологію – науку, що вивчає мурах.

Він є автором понад 30 книг (за дві з яких, "Про природу людини" та "Мурахи", отримав Пулітцерівську премію) та 430 наукових статей, деякі з них є найцитованішими в історії.

Вілсон також отримав понад 150 престижних нагород та медалей по всьому світу, більш як 40 почесних докторських ступенів.

Науковець був почесним членом понад 30 всесвітньо відомих та престижних організацій, академій та інститутів.

На його честь було названо кілька видів тварин.

Новини за темою: У США помер творець ботокса Алан Скотт

Нагадаємо, у Канаді помер режисер оскароносного фільму "Далласький клуб покупців" та культового серіалу "Велика маленька брехня" Жан-Марк Валле.