Для технічного переоснащення лікарень потрібно 17 млрд, - Ляшко

Уряд планує оновити обладнання в українських лікарнях впродовж наступних двох років

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко

Фото з відкритих джерел

На повне переоснащення лікарень обладнанням потрібно 17 млрд гривень. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, передає "Укрінформ".

"Потенційно найменша сума коштів, яка нам потрібна для технічного переоснащення лікарень, - це 17 млрд грн", - сказав Ляшко.

Міністр наголосив, що наступним етапом медреформи буде розвиток мережі та інфраструктури: у 2022 році - формування госпітальної мережі на рівні областей, у 2022 та 2023 роках - повністю технічне переоснащення закладів охорони здоров'я. Водночас наступного року планується збільшення зарплат через програму медгарантій у сфері охорони здоров'я.

"Тому один з елементів, як з'явиться це обладнання, це питання міжурядових угод України з країнами, які виробляють високотехнологічне обладнання, таких як Республіка Корея, США та інші. В бюджеті на 2022 рік вже закладені кошти на оплату 15% попередніх платежів на постачання обладнання з інших країн. А далі держава бере фінансові гарантії від 10 до 20 років і виплачує його вартість в довгостроковій перспективі",- сказав Ляшко.

Також за словами Ляшка, процес буде відбуватися за умови співфінансування.

"Держава забирає на себе великогабаритне дороговартісне обладнання, все інше - органи місцевого самоврядування", - зазначив міністр.

Нагадаємо, нещодавно міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що з 1 січня 2022 року зарплати українських медиків зростуть до 13 500 гривень для середнього медичного персоналу та до 20 тисяч гривень – для лікарів.