Економічний паспорт українця: Арахамія розповів, як можна буде витратити гроші та про яку суму йдеться

Ці кошти можна буде витратити на освіту, на придбання житла або ж перерахувати ці кошти на персональний накопичувальний пенсійний рахунок

Давид Арахамія

фото з відкритих джерел

Після запровадження економічного паспорта українські діти, народжені після 2019 року, зможуть отримати від 10 до 20 тисяч доларів. Про це в кулуарах Верховної Ради розповів голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Мінімально десь у еквіваленті доларовому - 10 тис., сподіваємось, що завдяки тому, що там є ці програми компенсування інфляційних процесів - до 20 тис. доларів. Від 10 тис. до 20 тис.", - повідомив нардеп.

Як зазначив Арахамія, ці гроші можна буде витратити на освіту, на придбання житла або ж перерахувати ці кошти на персональний накопичувальний пенсійний рахунок.

"У наступному році ми будемо впроваджувати ці пенсійні рахунки. Тобто якщо в нього є квартира і з освітою все в порядку, то він, щоб не втрачати ці кошти просто собі на майбутню пенсію може відкласти", - заявив він.

На запитання, чому саме таку суму виділили для економічного паспорта, Арахамія повідомив, що підрахунки робили в Офісі президента і в Міністерстві економіки.

"Робили підрахунки, скільки можуть бути оці відсотки від ренти та податків, потім компенсаторні механізми - там спочатку були суми конкретні, а потім вирішили, що інфляційні процеси просто можуть з'їсти частину цієї суми, тому прив'язались до мінімальної заробітної плати, бо вона індексується на постійній основі, таким чином фактично покриваючи інфляцію. До того ж ці кошти також можуть бути розміщені в облігаціях внутрішнього займу для того, щоб також мати дохідність і таким чином теж компенсувати інфляційні процеси", - зазначив він.

Новини за темою: По 10 тисяч доларів на спецрахунках: Гетманцев пояснив, як працюватиме економічний паспорт українця

Нагадаємо, 1 грудня, президент України Володимир Зеленський оголосив під час виступу в парламенті, що до 10 грудня внесе в парламент законопроєкт про економічний паспорт українця. "Відповідно до нього всі кошти, плата за використання наших українських надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей громадян України", - заявив Зеленський.