Фізики з Данії створили найтоншу у світі різдвяну ялинку

Товщина ялинки - один атом. Її зробили з графену

У Данії дослідники створили найтоншу у світі різдвяну ялинку з матеріалу завтовшки в один атом — графену. Про це повідомляє пресслужба Технічного університету Данії.

Згідно з повідомленням, ялинка завтовшки в один атом і заввишки 14 см була вирізана з 10-метрового рулону графену, який виростили на мідній плівці. На підкладку графен потрапив з газоподібного стану за температури у понад тисячу градусів Цельсію.

У такий спосіб данські фізики прагнули продемонструвати можливість контролювати якість графенової плівки під час її перенесення з мідного шару, що досі заважало збільшити масштаб графенового електронного виробництва.

Окрім рекордної товщини різдвяного дерева, вчені продемонстрували на ньому роботу терагерцового випромінювання, з яким вдалося відстежувати якість графену під час відділення його з мідної плівки. Це має суттєво прискорити технологію виготовлення графенових плівок і наблизити графенову електроніку до масового виробництва.

Довідка:

Графен — одна з форм вуглецю. Він є напівпровідником, але без забороненої зони, заряди у ньому набувають максимальної рухливості з-посеред усіх інших відомих досі матеріалів. Він добре вміє протистояти деформаціям та зберігає прозорість, рекордну теплопровідність та найнижчу теплоємність.

Новини за темою: Ялинка, табуретки, поцілунки і виноград. 10 способів, як загадати бажання на Новий Рік

Нагадаємо, раніше Державне агентство розвитку туризму України склало топ-10 новорічних ялинок України і запропонувало проголосувати та обрати найкращу. До списку увійшли головні прикраси Києва, Львова, Дніпра, Одеси, Запоріжжя, Ужгорода, Харкова, Луцька, Вінниці та Херсона.