Група генетиків спростувала одну з теорій Дарвіна

Генетики запевнили, що ДНК людини не змінюється через введення в організм вакцини від коронавірусу Фото з відкритих джерел

Мутації ДНК не є випадковими, завдяки їм еволюціонують організми

Міжнародна команда дослідників з Німеччини і США заявила, що мутації ДНК не є випадковими, завдяки їм еволюціонують організми. Так вони спростували еволюційну теорію Дарвіна, яка свідчить, що мутації з'являються випадково і сильніші з них вкорінюються. Про це йдеться в журналі Nature.

"Ми завжди вважали, що мутації в геномі рослин є випадковими. Виявляється, мутації взагалі не випадкові, бо для рослин вони є корисними. Це цілком новий погляд на мутацію", – заявили вчені.

Під час дослідження, яке тривало три роки, вчені провели секвенування ДНК сотень рослин Arabidopsis thaliana – бур'янцю. У генетиків це модельний рослинний організм, адже він має відносно невеликий геном зі 120 мільйонами пар основ.

Так вчені з'ясували, що спосіб обгортання ДНК навколо білків показує, чи мутуватиме той чи той ген, чи не мутуватиме.

Дослідники сподіваються, що їхнє відкриття допоможе в майбутньому вивести нові сорти культур і розробити ефективні методи для лікування різних захворювань, навіть онкології.

Новини за темою: "Дарвін сьогодення": У США помер Едвард Осборн Вілсон

Нагадаємо, раніше польські вчені заявили, що генетичний варіант, який зумовлює тяжкий перебіг і високу смертність від коронавірусу, можуть мати 14% поляків і 9% усіх європейців.

Зазначається, що виявлений групою науковців під керівництвом професорів Марціна Монюшко і Мирослава Кваснєвського генетичний варіант більш ніж удвічі збільшує ризик тяжкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті пацієнта.