Група українців не може покинути Казахстан: МЗС шукає для них шляхи виїзду

Міжнародний аеропорт Алмати призупинив обслуговування цивільних літаків

Фото з відкритих джерел

За інформацією Міністерства закордонних справ України, загиблих, постраждалих або затриманих українців під час масових заходів в Казахстані немає. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі "Главкому".

"Українське посольство надає консульську допомогу громадянам, які через скасовані авіарейси не можуть залишити країну. Зараз найбільша кількість людей в Алмати – 116", – розповів Ніколенко.

Зазначається, що Міжнародний аеропорт Алмати призупинив обслуговування цивільних літаків і використовується для військово-транспортної авіації держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ).

У МЗС переконують, що усі громадяни, котрі застрягли в Казахстані, забезпечені тимчасовим житлом та харчовими продуктами. Загроз їхньому життю чи безпеці немає. Посольство підтримує з усіма пасажирами постійний зв'язок та інформуватиме їх про подальші кроки.

Новини за темою: Протести в Казахстані: У МЗС дали інструкції українцям, які опинились у небезпеці

За попередньою інформацією, 9 січня планується відновлення регулярних авіарейсів за маршрутом Нур-Сулатан – Київ.

"МЗС України взаємодіє з урядами іноземних держав, громадяни яких також не можуть залишити територію Казахстану. Враховуючи триваючу силову операцію та складну безпекову ситуацію, зокрема в Алмати та Алматинській області, нині найбезпечнішим варіантом для українців є залишатися в місцях їхнього тимчасового проживання. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив дипломатам пропрацювати альтернативні шляхи виїзду наших громадян із Казахстану у разі істотних затримок відновлення регулярного авіасполучення. До цієї роботи долучилися усі українські посольства в регіоні. Водночас головною передумовою будь-яких подальших заходів є стабілізація безпекової ситуації", – наголосив Ніколенко.

МЗС закликає українців у Казахстані у разі потреби допомоги, негайно звертатися до посольства.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що лідери країн Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) проведуть відеоконференцію, під час якої обговорять ситуацію в Казахстані. Саміт має відбутися 10 січня.