Іран вивів на орбіту Землі три супутники для дослідницької місії

Фото з відкритих джерел

Місією трьох супутників є космічні дослідження

Іран вивів на навколоземну орбіту три космічні супутники. У Тегерані заявили, що апарати будуть використовуватися для досліджень. Про це повідомляє Reuters.

Як зазначає агентство, 30 грудня Іран запустив ракету Simorgh з трьома супутниками. Вони виведені на висоту близько 470 кілометрів.

У Міністерстві оборони Ірану уточнили, що місією трьох супутників є космічні дослідження. Інших подробиць у відомстві не наводять.

Видання зазначає, що це перший успішний запуск Іраном відразу декількох супутників. Попередні спроби завершувалися невдало.

Також підкреслюється, що запуск відбувся на тлі переговорів у Відні щодо іранської ядерної програми.

Новини за темою: Space X перенесла запуск українського супутника

Нагадаємо, в травні КБ "Південне" уклало контракт із європейською компанією ISILaunch щодо виведення на орбіту українського апарата "Січ-2-30". Тоді міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що завдання вивести український супутник на орбіту саме в 30-річчя незалежності України поставив президент Володимир Зеленський. Запуск планували здійснити в грудні 2021 року, проте резервно зазначався січень 2022 року.

Передбачалося, що Державне космічне агентство України заплатить компанії Ілона Маска SpaceX 1,99 мільйона доларів за запуск українського супутника "Січ-2-30". Сума враховує всі технічні питання, пов'язані із запуском супутника.