Кабмін з 6 грудня посилить карантинні обмеження для невакцинованих українців

Фото з відкритих джерел

Відвідувати громадські заклади у жовтій зоні карантину можна буде хоча б з одним щепленням або тестом

Кабінет міністрів України з 6 грудня посилить карантинні обмеження для невакцинованих українців. Для відвідування громадських закладів у "жовтій" зоні карантину тепер потрібно буде мати хоча б одне щеплення або тести. Про це повідомляє телеграм-канал Klymenko Time.

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови № 1236, про відповідне рішення повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко:

"Посилення правил торкнеться в першу чергу невакцинованих громадян. Уряд змушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19 - 367 тисяч осіб в середньому за добу. І ми повинні вживати заходів щодо збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя... Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в жовтій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі або перевіряти документи і працювати без обмежень такого рівня, то тепер вони втрачають таку опцію", - заявив Віктор Ляшко.

За його словами, люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативний тест або сертифікат про одужання, в жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

  • брати участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • скористатися послугами суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани та інші заклади.

Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів у жовтому і червоному рівні не обмежується, проте обов'язковим залишається дотримання протиепідемічних правил — носіння маски і дотримання фізичної дистанції 1,5 метра.

Новини за темою: В Україні 96,5% померлих від коронавірусу протягом трьох місяців були невакциновані, - МОЗ

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що в Україні з 9 грудня почнуть усувати від роботи державних службовців і співробітників соціальних організацій, якщо вони не будуть вакциновані проти COVID-19.