Хакерська атака на держсайти могла бути здійснена задля того, аби показати слабкість української кіберсистеми, - експерт

Як зазначила експерт, діджиталізація – це один із стовпів, на який наразі опирається чинна влада

pnk.tv

Хакерська атака на українські держсайти могла бути здійснена задля того, аби показати слабкість кіберсистеми в Україні. Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомила голова Всеукраїнської профспілки виробничників, підприємців та трудових мігрантів Наталія Землянська.

"У мене дві версії. Або це така технологічна маніпуляція, щоб натякнути на певні рухи і наративи, або це дійсно зроблено для того, щоб показати слабкість нашої кіберсистеми. Діджиталізація – це один із стовпів, на який опирається зараз чинна влада. Або, можливо, це демонстрація, щоб натякнути, що знову ж таки загроза з боку Російської Федерації існує, бо вже пишуть в телеграм-каналах, що це співпало з початком бойових навчань на кордонах", - сказала Землянська.

Новини за темою: "Найпотужніша атака за чотири роки". Від дій хакерів постраждало близько 70 сайтів, - Держспецзв'язку

Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 січня хакери здійснили глобальну атаку на сайти Кабінету міністрів та окремих міністерств. Зокрема, з проблемами зіштовхнулися сайти Кабміну, МЗС, ДСНС, Міносвіти, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики.

Згодом у Держспецзв'язку заявили, що внаслідок хакерської атаки, яка була здійснена на низку урядових сайтів, витоку персональних даних не сталося. Наразі триває розслідування інциденту.