Коли людині потрібно вакцинуватися після перенесеного COVID-19: Пояснення МОЗ

Вакцинацію потрібно зробити через 28 днів

Фото з відкритих джерел

Тим, хто перехворіли на COVID-19, можна і потрібно вакцинуватися від коронавірусу. Вакцинуватися після перенесеного COVID-19 можна на 28-й день. Про це розповів завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександр Заїка, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Перехворілим на коронавірусну хворобу вакцинуватися можна. Якщо ви захворіли на коронавірусну хворобу і після хвороби пройшло 28 днів - вакцинуйтеся. Якщо ви отримали першу дозу вакцини від коронавірусної хвороби і захворіли на COVID-19, зачекайте 28 днів та отримайте другу дозу", - розповів Заїка.

Новини за темою: Вакцинація проти коронавірусу є безпечною для вагітних

За його словами, наразі невідомо, скільки буде тривати імунітет після перенесеної хвороби. Також, за його словами, немає випадків, коли б вакцинація після хвороби зашкодила людині.

Натомість, як наголосив Заїка, є дослідження, коли невакциновані люди, які перенесли COVID-19, мають вдвічі більший ризик захворіти, аніж вакциновані.

"В Україні за попередні три місяці 94% госпіталізованих з COVID-19 - невакциновані. 96,5% померлих від ускладнень коронавірусної хвороби - невакциновані", - сказав експерт.

Новини за темою: Вакцинація в Україні: З 9 грудня розширюється перелік професій для обов'язкового щеплення проти COVID-19

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що протягом листопада в Україні проведено понад 7 млн щеплень проти COVID-19. Темпи вакцинації в Україні вже місяць перебувають на позначці 230-250 тисяч осіб на добу.