Коронавірус може залишатися в організмі протягом 7 місяців

Фото з відкритих джерел

Він може пробратись у мозок та серце людини

Коронавірус може залишатися в організмі людини протягом семи місяців, а також пробратися у мозок та серце. Про це заявили вчені Національного інституту здоров'я США, повідомляє Bloomberg.

Під час досліджень учені провели 44 розтини тіл померлих пацієнтів із коронавірусом, серед яких були ті, хто тяжко хворів та ті, хто переніс хворобу безсимптомно. Спеціалісти виявили присутність вірусу в мозку та серці. Однак попри значне його поширення в організмі, запалення або безпосередні дегенеративні зміни в клітинах за межами легень були виражені слабо.

"Наші дані доводять, що SARS-CoV-2 викликає системну інфекцію і може залишатися в організмі протягом декількох місяців ... близько 230 днів", - констатували вчені.

Через значне поширення вірусу в організмі пацієнти можуть страждати на постковідний синдром, під час якого відчуваються наслідки хвороби для серцево-судинної, дихальної та нервової систем.

Новини за темою: Через коронавірус у світі скасували майже 6 тисяч авіарейсів за останні дні, - ЗМІ

Нагадаємо, раніше експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я заявили, що попри поширення штаму "Омікрон" пандемія коронавірусу може завершитися вже наступного року. Подолати новий штам допоможуть додаткові щеплення, наголосили науковці.