Київ увійшов у топ-100 розумних міст світу, обігнавши Рим, Стамбул та Лісабон

Столиця України піднялася на 16 пунктів у рейтингу

Пам'ятник Кию, Щеку, Хориву і Либіді Фото з відкритих джерел

За 2021 рік Київ піднявся на 16 пунктів у світовому рейтингу Smart City Index і зайняв 82 місце. Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич у Telegram.

"За рік ми піднялися на 16 пунктів і зайняли 82 місце, обігнавши Рим, Стамбул та Лісабон. Краща позитивна динаміка за рік лише у трьох міст – Ріяд (+23 пункти), Сарагоса (+33 пункти) та Сеул (+34 пункти)", - написав Оленич.

Дослідження Центру світової конкурентоспроможності IMD та Сінгапурського університету технології та дизайну враховує економічні і технологічні показники та опитування 15 тисяч місцевих жителів. Лідерами загального рейтингу стали Сінгапур, Цюрих та Осло.

Новини за темою: Від паперової камери до розумних кросівок: Наукові відкриття, винаходи, а також Нобелівські лауреати 2021 року


"Щодо Києва. Серед онлайн-сервісів позитивно відзначені купівля квитків у громадський транспорт, сервіси паркування, е-документи. Водночас затори на дорогах, забруднення повітря та доступне житло є питаннями, які турбують киян. Розуміємо, що місту є над чим працювати і цей рейтинг, скоріше, просто показник, що ми рухаємося в правильному напрямку", - зазначив керівник цифрової трансформації Києва.

Нагадаємо, нещодавно столиця України увійшла до 50 найкращих світових екосистем для стартапів за версією Global Startup Ecosystem Index від StartupBlink. Серед 1000 міст у всьому світі Київ посів 48 місце. Завдяки такому високому рейтингу Київ випереджає інші європейські міста, зокрема Дублін, Мілан, Цюрих та Копенгаген.