Ляшко пояснив, як отримати додаткове щеплення від COVID-19

Українська правда

Додаткову дозу вакцини щеплять через 28 днів після завершення основного курсу

Ревакцинацію проводять для підтримання належного захисту у людей, у яких через важкі хвороби не сформувався належний імунітет. Додаткову дозу щеплять через 28 днів після завершення основного курсу вакцинації. Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в коментарі "РБК-Україна".

Додаткову дозу вакцини можуть отримати:

  • онкохворі люди;
  • ВІЛ-інфіковані люди;
  • люди які перенесли трансплантацію органів або ж стовбурових клітин;
  • люди, які страждають через аутоімунні захворювання та отримують імуносупресивну або ж імуномодулюючу терапію;
  • люди після хімієтерапії та променевої терапії;
  • люди, які отримували високі дози стероїдів за місяць до вакцинації.

Зазначається, що якщо на момент вакцинації людина мала захворювання - вона має можливість звернутися за порадою до сімейного лікаря, аби він визначив, чи необхідна їй додаткова вакцинація.

У разі схвалення - необхідно отримати направлення й звернутися з ним до найближчого пункту чи центру вакцинації.

Новини за темою: Список професій для обов'язкової вакцинації розширили: Кого змусять щепитися та як відсторонюють працівників

Раніше повідомлялося, що в Україні запроваджують бустерну дозу вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема її отримають медичні працівники та співробітники будинків інтернатного типу.

Зазначається, що для бустерної дози використовуватимуть лише мРНК-вакцини - Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

До того прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у 2022 році в Україні можливе проведення кампанії з ревакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19. Голова уряду припустив, що за нинішніх темпів до кінця року вийде вакцинувати більшість дорослого населення.