Лікарка Федорова заявила, що проти неї порушили кримінальну справу за доплати медпрацівникам

Як зазначила лікарка, її звільнення було показовою політичною розправою

Фото з відкритих джерел

Колишня головна лікарка Миколаївського центру лікування інфекційних захворювань Світлана Федорова заявила, що проти неї порушили кримінальну справу через те, що вона виплатила усім працівникам медзакладу 300% зарплати. Про це вона заявила в ефірі "Першого Незалежного".

"Мене викликали (на той момент ще облрада виділяла доплати), я давала розрахунки, все перевіряла і мені виділяли з місцевого бюджету. Але мені сказали: "Ага, тобі треба на 2 місяці 3 мільйони заплатити, не вистачає, так?". Я говорю: "Так, ось всі розрахунки, будь ласка". По-перше, мені одразу сказали: "Які 300%? Постанова КМУ до 300%", тобто це і 10%, і 15%, і 20%. Ти вибери там 10-15 людей, які можуть підняти там якийсь бунт, шум, десь читають щось, закони якісь, заплати їм 100-120%, а решті... Ти розумієш..." – розповіла Федорова.

"Навіть моє звільнення було показовим – це була така беззаконна, мерзенна, цинічна, показова політична розправа. В цій розправі зігнали моїх колег, які стояли з опущеними головами, а головних лікарів змусили бути присутніми, навіть змусили вийти до трибуни, деяких змусили нібито звинуватити. Для чого? Щоб показати, що по клацанню пальців у ту саму секунду, коли владі цього захочеться, будь-хто – від санітарки до головного лікаря може бути звільнений", – заявила вона. 

Нагадаємо, нещодавно голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що під час "ковідних" доплат лікарям у 2020 році була суттєва диспропорція, оскільки керівники закладів виписували собі найбільші суми. За даними Рахункової палати, із Фонду боротьби з COVID-19 у 2020 році використано 11,9 млрд грн, зокрема 1,4 млрд грн – для закупівлі вакцин проти коронавірусу, а майже пів мільярда – на доплати медикам.