МОН: Урядом затверджено План заходів щодо створення мережі екзаменаційних центрів

Фото з відкритих джерел

Мережу екзаменаційних центрів буде в довгостроковій перспективі розбудовано на базі закладів освіти

Урядом затверджено План заходів щодо створення мережі екзаменаційних центрів на період до 2030 року. Це дозволить проводити освітні оцінювання з використанням цифрових технологій, а також ефективно розвивати національну систему освітніх вимірювань. Про це повідомляє "Урядовий портал".

Уряди розвинених країн поступово запроваджують оцінювання з використанням комп’ютерної техніки. Цифрові технології широко використовуються і для міжнародних досліджень якості освіти, зокрема для Програми міжнародного оцінювання учнів PISA, завдяки якій уряди країн світу отримують об’єктивні дані про стан національних систем освіти та успішні освітні політики.

Мережу екзаменаційних центрів планується створити у вигляді відокремлених структурних підрозділів РЦОЯО в кожному обласному центрі та місті Києві. Планується, що мережа екзаменаційних центрів забезпечить проведення окремих видів освітніх оцінювань у комп’ютерному форматі, серед яких:

  • міжнародні порівняльні оцінювання, зокрема PISA;
  • моніторингові дослідження якості освіти регіонального та локального рівнів;
  • іспити для визначення рівня володіння державною мовою.

Завдяки використанню цифрових технологій будуть створені стандартизовані умови для уніфікованого, прозорого та об’єктивного оцінювання. Також це гарантуватиме безпеку учасників освітніх оцінювань та тестувань під час поширення на території України інфекційних хвороб та запровадження карантинних обмежень.

Мережу екзаменаційних центрів буде в довгостроковій перспективі розбудовано на базі закладів освіти, що дозволить перевести в цифровий формат національні зовнішні оцінювання з великою кількістю учасників.

Новини за темою: ЗНО, вступні іспити і гарні оцінки в атестаті: Умови для вступу абітурієнтів в Україні та Європі

Нагадаємо, раніше правоохоронці викрили масштабну шахрайську схему складання іспитів "КРОК" студентами-медиками у столичних закладах вищої освіти. Колишній ректор одного з медичних вузів, прикриваючись нібито широким колом знайомств в Міністерстві охорони здоров'я України та державній організації "Центр тестування", разом із двома помічниками організували схему проходження студентами-медиками зовнішнього незалежного оцінювання професійної компетентності "КРОК".