МОЗ опублікувало проєкт постанови про підвищення зарплати медпрацівників

Фото з відкритих джерел

Документом планується встановити на 2022 рік надбавку за престижність праці медичним працівникам установ, закладів, організацій та підприємств

Міністерство охорони здоров’я опублікувало розроблений проєкт постанови Кабінету міністрів України, яка підвищить базові заробітні плати медичних працівників установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери та підприємств, які фінансуються або дотуються з бюджету. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Документом планується встановити на 2022 рік надбавку за престижність праці медичним працівникам установ, закладів, організацій та підприємств у розмірі:

  • лікарям та професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я до 500 відсотків;
  • фахівцям з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медичною освітою до 300 відсотків.

Конкретний розмір надбавки за престижність праці медичного працівника у 2022 році пропонується визначати керівнику відповідної установи, закладу, організації та підприємства.

"Завдяки таким змінам лікарі та професіонали з вищою немедичною освітою отримуватимуть базову заробітну плату не менше 20 000 гривень, фахівці з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медичною освітою - на рівні не менше 13 500 гривень", - зазначили у МОЗ.

Новини за темою: Середня зарплата лікаря по Україні буде 24 тисячі гривень, - Зеленський

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою оклад керівника не може перевищувати середню зарплату працівників медзакладу більш як на 60%.