МОЗ планує впровадити QR-коди на всіх COVID-документах

Фото з відкритих джерел

Вони зчитуються мобільним додатком "Дія"

Міністерство охорони здоров’я України планує впровадити QR-коди на всіх COVID-документах, які використовуються під час карантинних обмежень. Про це під час брифінгу повідомив очільник відомства Віктор Ляшко.

Як зазначається, зміни стосуються трьох документів:

  • карта профілактичних щеплень або форма 063 - містить інформацію про отримання вакцин проти різних хвороб, зокрема COVID-19. Її виписує сімейний лікар на підставі інформації, внесеної до електронної системи охорони здоров'я;
  • довідка про протипоказання до вакцинації або форма 028-1/о - була затверджена МОЗ у листопаді 2021 року. Її також видає сімейний лікар на підставі переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію - видається при наявності закордонного паспорту та двох доз вакцин. Заповнюється українською та англійською мовами та завіряється печатками. Свідоцтво також можна отримати у сімейного лікаря.

"Міністерство охорони здоров'я працює над поетапним впровадженням QR-коду і на всіх паперових документах, які використовуються в запропонованих карантинних обмеженнях", – наголосив Ляшко.

При цьому він нагадав, що під час карантинних обмежень представники бізнесу мають не тільки перевіряти у відвідувачів закладів COVID-сертифікати, але й зчитувати QR-коди мобільним додатком "Дія".

"У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею "Порушення правил щодо карантину людей" Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 до 170 тисяч гривень", – пояснив міністр.

Новини за темою: У мобільному застосунку "Дія" відтепер можна завантажити COVID-сертифікат у форматі PDF

Наразі COVID-сертифікат з QR-кодом можна згенерувати тільки з допомогою платформи "Дія". Сімейні лікарі видають довідку про щеплення або міжнародне свідоцтво про вакцинацію з печатками, але без QR-коду.

Новини за темою: МОЗ пояснило, як отримати COVID-сертифікат, коли він не генерується

Як повідомлялося раніше, Міністерство цифрової трансформації наразі завершує тестування генерування COVID-сертифікатів за допомогою порталу "Дія" на основі ПЛР-тестів.

А якщо людина одужала, але створити такий сертифікат не вдається, пацієнт повинен звернутися до сімейного лікаря.