На Буковині вперше пересадили нирку від живого донора, яким стала мати пацієнта

Чернівецька обласна рада

Операція тривала близько 5 годин

У Чернівцях вперше провели пересадку нирки від живого донора. Рідна мати віддала свій орган дорослому синові. Про це повідомляє Чернівецька обласна рада на сторінці у Facebook.

"Маємо перший в області досвід живого донорства. У Чернівецькій обласній клінічній лікарні пересадили нирку. Донором реципієнта, котрий перебуває в діалізі 8 років, стала його мати", – йдеться в публікації.

Там зазначають, що операція тривала близько 5 годин. Її проводили лікарі Першого територіального медичного об’єднання міста Львова та фахівці Чернівецької обласної клінічної лікарні.

"Така безпрецедентна для нашого краю подія сталася завдяки тому, що вказаний медичний заклад потрапив до пілотного проєкту МОЗ України з трансплантації. Відтак перша на Буковині операція з пересадки внутрішніх органів пройшла успішно. Надалі наша обласна клінічна лікарня продовжить подібні операції та рятуватиме людські життя", – додали в обласній раді.

Новини за темою: У США людині вперше пересадили серце генетично модифікованої свині

Як повідомлялося раніше, трансплантацію одразу двох органів одночасно одній людині провели вперше в Україні. Симультанна трансплантація (трансплантація двох органів одночасно) розпочалася о 18:00 і тривала до півночі. Спершу лікарі пересадили серце, потім – нирку.

Відомо, що пацієнтом був 52-річний киянин Всеволод. У 16 років у нього відмовили нирки, відтоді він перебував на гемодіалізі. Замісна ниркова терапія та супутні патології негативно вплинули на серце.