На сайті президента зареєстровано петицію про збільшення заробітної платні військовослужбовців

Фото з відкритих джерел

Авторка петиції наголошує на важливості підтримки військових у такий важкий для України час

У мережі зареєстровано петицію про збільшення заробітної платні військовослужбовців. У ній президента України Володимира Зеленського закликають негайно ініціювати збільшити бюджет Міністерства оборони для зростання грошового забезпечення. Текст петиції опубліковано на сайті глави держави.

"Вимагаємо від Вас невідкладно ініціювати перед Кабінетом Міністрів України питання щодо затвердження Проєкту Закону Про внесення змін до Закону про Державний бюджет України щодо збільшення бюджету для Міністерства оборони України у частині грошового забезпечення військовослужбовців починаючи з 01 січня 2022 року і до кінця бюджетного року", – йдеться у петиції.

Авторка петиції Олена Розвадовська наголошує на важливості підтримки військових у такий важкий для України час.

"Військовослужбовці, які захищають нашу державу від вторгнення ворожої армії, мають мати відповідне грошове забезпечення і не думати про те, як їх сім’я має виживати на ті, кошти, які закладені на виплату заробітної плати на 2022 календарний рік", – йдеться у тексті петиції.

Станом на вечір 11 січня її підтримали понад 2,7 тисячі людей з необхідних 25 тисяч.

Новини за темою: Петиція про підвищення зарплат поліцейським набрала 25 тис. голосів

Нагадаємо, 31 грудня президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 688/2021 "Про додаткові заходи із забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців Збройних сил України". Таким чином, мінімальна зарплата військових становитиме 14 352 гривні.

"Згідно з документом, Кабмін має забезпечити з 2023 року мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової військової служби) на рівні не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року", – йдеться в повідомленні.

Також уряд до 30 червня 2022 року повинен внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт, спрямований на удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців з урахуванням найкращого досвіду провідних іноземних держав.

Раніше Володимир Зеленський підписав указ щодо забезпечення соціальних гарантій для ветеранів війни та сімей загиблих українських військових. Документ передбачає поліпшення житлових умов для вказаної категорії осіб.