Не мають аналогів в Україні: На Львівщині знайшли артефакти часів Римської імперії

На Львівщині археологи знайшли артефакти часів Римської імперії Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА

Знахідку датують початком ІІІ ст. н. е. і відносять до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів

На Львівщині поблизу села Карів археологи виявили коштовні предмети Римської імперії, яким немає аналогів в Україні. Про це повідомляє Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА у своєму Facebook.

Зазначається, що розвідкові розкопки нововідкритої пам’ятки часів германських племен знайшли два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки залишається загадкою.

"В похованні, крім людських решток, археологи знайшли фрагменти двох скляних кубків, аналогів яким в Україні немає. А також: уламки рогового тришарового гребеня, бронзову застібку (фібулу), частини дерев'яної скриньки, оббитої бронзовими пластинками з декоративними цвяшками і половинку жетона з білого пастового скла. Такі жетони використовували для римських настільних ігор", — розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

За словами дослідників, всі ці коштовні предмети Римської імперії свідчать про те, що тут поховано багатого чоловіка.

Саму знахідку датують початком ІІІ ст. н. е. і відносять до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів.

Як відомо, досліджувати околиці села Карів почали у 2017 році, відколи місцеві краєзнавці випадково знайшли тут давній меч та інші металеві вироби і принесли їх в Історико-краєзнавчий музей м. Винники.

Розпочавши роботи, археологи зрозуміли, що це - давній могильник германських племен, яких на цих теренах не мало б бути. Принаймні, так вважалося раніше.

Підкреслюється, що кілька років тому за результатами розкопок у Карові була скликана археологічна наукова конференція в Берліні, де провідні європейські науковці кілька днів обговорювали питання цієї знахідки.

За словами керівника розкопок, кандидата історичних наук Ярослава Онищука, Карів як археологічна знахідка — відкриття століття не тільки для України.

"Бронзовий казан з атташами у вигляді чоловічих фігур, який ми віднайшли давніше, є третьою такою знахідкою у світі. Крім того, могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо. Припускаємо, що це група людей із Середнього Дунаю, які оселилися тут у результаті надзвичайних обставин, а саме - через так звані Маркоманські війни 166-180 років", — наголосив Онищук.

Новини за темою: У Тернополі археологи вивчають череп, якому три тисячі років

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Миколаївській області провели дослідження кургану віком понад 5 тисяч років, у якому поєднуються поховання щонайменше трьох епох: ямної, катакомбної та бабинської культур.