Новий COVID-штам "Омікрон" уже дав понад 50 мутацій, – науковець

з відкритих джерел

Хоча досі в Україні не виявлено спалахів "Омікрону", він не омине нашої держави

Наявні вакцини працюватимуть проти нових COVID-мутацій, однак препарати можуть не вплинути на ділянки, які зазнали змін. З цієї причини розробляються нові вакцини. Про це в ефірі телеканалу "Дом" заявив академік-секретар відділення біохімії, фізіології та молекулярної біології НАН України Сергій Комісаренко.

Він наголосив, що дослідження засвідчують значну кількість мутацій варіанту штаму коронавірусу "Омікрон".

"...У цьому варіанті штаму відбулася значна кількість мутацій. Значить, там більше інших варіантів. Наприклад, порівняно з уханським, первинним варіантом, — понад 50 мутацій. Із них 32 або 33 відбулися в шипоподібному білку, який відповідає, з одного боку, за взаємодію вірусу з клітинами людини, з іншого — саме проти цього білка переважно спрямовані всі вакцини", — зазначив Комісаренко.

Він пояснив, що коли ми говоримо про кількість мутацій, маємо на увазі амінокислотні залишки, які містяться передусім у шипоподібному білку.

Новини за темою: Новий штам COVID-19 "Омікрон": Людство у небезпеці?

"Проте вакцина, яка захищає людей від тяжкості захворювання та летальних випадків, може бути спрямована проти інших ділянок, не тих, які зазнали мутації. Ось це — дуже важливо. Я думаю, світ працюватиме над новими вакцинами, і я думаю, вони працюватимуть (проти мутацій вірусу, - ред.)", — наголосив експерт, підкресливши, що найефективнішим методом боротьби з поширенням вірусу є вакцинація.

Науковець також висловив переконання, що хоча досі в Україні не виявлено спалахів "Омікрону", він не омине нашої держави.

"Безперечно, він буде незабаром у нас. Ми не є ізольованою країною. І тому, поза сумнівом, це не штам, а варіант штаму буде у нас. Наскільки він буде небезпечний, поки що важко говорити", — сказав Комісаренко.

За його словами, динаміка захворюваності залежатиме від самих українців: сумлінності щодо вакцинації населення та дотримання правил карантину.

"Коли ми говоримо про карантинні заходи, може, їх не треба посилювати. Але річ у тім, що дотримуватися (правил карантину, - ред.) треба всім людям. Ось це - обов'язково. Залежить від нас, наскільки ефективно люди захищатимуться від зараження вірусом", — запевнив Комісаренко.

Новини за темою: ВООЗ іще не дослідила "Омікрон" і не має рекомендацій, як його стримати

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Міністерстві охорони здоров'я розповіли, яка зараз ситуація в Україні з новим штамом коронавірусу "Омікрон", зазначивши, що жодного випадку поки не зафіксовано.