Новий штам коронавірусу "Омікрон" зафіксований у 57 країнах, – ВООЗ

AP Photo

Водночас ВООЗ поки не робить висновків щодо його впливу на глобальну епідеміологію COVID-19

Станом на вчора, 7 грудня, новий штам коронавірусу "Омікрон" виявили у 57 країнах. Про це йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"Варіант Omicron підтверджений в 57 країнах. Однак, враховуючи переважну циркуляцію варіанта Delta у багатьох країнах, особливо в країнах Європейського регіону та Сполучених Штатів Америки, дуже рано робити будь-які висновки щодо впливу Omicron на глобальну епідеміологію COVID-19", – повідомили у ВООЗ.

До слова, у ПАР, де вперше повідомили про новий варіант інфекції, захворюваність на COVID-19 продовжувала зростати з другого тижня листопада: з 29 листопада по 5 грудня було зареєстровано 62 021 новий випадок – на 111% більше, ніж тижнем раніше.

У звіті уточнюється, що дуже високий ріст щотижневої захворюваності помітили в сусідніх з ПАР країнах – це Есватіні (1990%), Зімбабве (1361%), Мозамбік (1207%), Намібія (681%) та Лесото (219%), у яких дуже низьке охоплення вакцинацією.

Новини за темою: Штам "Омікрон": Вчені виявили варіант вірусу, який не бачить ПЛР-тест

Нагадаємо, раніше у Міністерстві охорони здоров'я розповіли, яка зараз ситуація в Україні з новим штамом коронавірусу "Омікрон", зазначивши, що жодного випадку поки не зафіксовано.