НСЗУ виставляє такі тарифи за лікування COVID-пацієнтів, які не покривають навіть сотої частини витрат, - Федорова

Як зазначила лікарка, цих коштів катастрофічно не вистачає на утримання лікувального закладу та персоналу, а також на закупку медикаментів

Фото з відкритих джерел

НСЗУ виставляє такі тарифи за лікування COVID-пацієнтів, які не покривають навіть сотої частини витрат. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявила колишня головна лікарка Миколаївського центру лікування інфекційних захворювань Світлана Федорова.

"Нинішня Національна служба здоров'я України, на жаль, виставляє такі тарифи, які не покривають навіть сотої частини витрат. А з цих тарифів головний лікар або керівник лікарні повинен утримувати персонал, утримувати лікувальний заклад, купувати медикаменти, кисень і так далі", - розповіла Федорова.

Нагадаємо, нещодавно лікар-інфекціоніст Світлана Федорова заявила, що її звільнили з посади головного лікаря Миколаївського центру лікування інфекційних захворювань та порушили кримінальну справу через те, що вона виплатила усім працівникам медзакладу 300% зарплати. Як зазначила лікарка, її звільнення було показовою політичною розправою.

Раніше голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що під час "ковідних" доплат лікарям у 2020 році була суттєва диспропорція, оскільки керівники закладів виписували собі найбільші суми. За даними Рахункової палати, із Фонду боротьби з COVID-19 у 2020 році використано 11,9 млрд грн, зокрема 1,4 млрд грн – для закупівлі вакцин проти коронавірусу, а майже пів мільярда – на доплати медикам.