Обов'язкова COVID-вакцинація: Новий перелік професій набуде чинності 31 січня

Фото з відкритих джерел

Працівники, які не отримають як мінімум одну дозу до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати

У понеділок, 31 січня, набуде чинності новий перелік професій, представники яких мають пройти обов'язкову вакцинацію від коронавірусу. Раніше повідомлялося, що медики, комунальники і чиновники на місцях мають вакцинуватися до 20 січня. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Список обов'язкових для вакцинації професій розширено представниками:

  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Повідомляється також, що працівники, які не отримають як мінімум одну дозу до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Вимога не стосується тих, у кого є підтверджений медичний відвід.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначив, що на сьогодні у світі фіксується зростання кількості випадків інфікування штамом "Омікрон". При зараженні цим штамом ризик госпіталізації нижче на 65% для пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, і на 81% – для тих, хто отримав три дози.

"Але кількість випадків COVID-19, викликаних новим штамом, зростає, що може створити істотне навантаження на медичну систему. Саме тому в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 обов'язкова", – додав він.

Новини за темою: Система громадського здоров'я і обов'язкова вакцинація: Що передбачає законопроєкт № 4142

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я видало наказ, яким затвердило перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час селекторної наради з протидії поширенню COVID-19 заявив, що українці, які прищепилися за кордоном, також повинні отримати можливість отримати "ковідну тисячу".

Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що Україна вже готова до бустерної вакцинації проти коронавірусу. Міністр зазначив, що бустерна вакцинація в Україні може з'явитися вже у січні-лютому 2022 року. Однак у країні можуть також почати робити третю дозу вакцини раніше. Але є одна умова: мінімум 60% українців мають бути вакциновані однією дозою або 50% – двома дозами.