ООН прогнозує скорочення населення України до 35 млн до 2050 року

Фото з відкритих джерел

Населення України має один із найшвидших темпів старіння

Україна має один із найшвидших темпів скорочення населення у світі. До 2050 року кількість українців зменшиться до 35 млн людей. Про це йдеться в доповіді ООН.

Зазначається, що для досягнення демографічної стійкості Україні необхідна широкомасштабна та комплексна стратегія.

Причинами скорочення чисельності населення в Україні називають низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійний ріст масштабів зовнішньої міграції.

"Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів, та, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року. Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійний ріст рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже й основу для сталого розвитку", - йдеться в доповіді.

Крім того, населення України має один із найшвидших темпів старіння у Європі. П'ята частина українців старша за 60 років, що є причиною зростання видатків на охорону здоров'я та пенсії.

При цьому скорочення населення не є проблемою, але важливими є рівень та якість життя людей. Тому українська влада має забезпечувати розвиток та ефективне використання людського капіталу країни, а також соціальний захист людей - через політично та фінансово стабільну систему.

Новини за темою: В Україні смертність населення перевищує минулорічний рівень на понад 14%, - Держстат

Нагадаємо, у 2023 році в Україні проведуть Всеукраїнський перепис населення. На перепис планується виділити 82 млн грн.