Останні сім років були найтеплішими за всю історію спостережень, - ЄС

Фото з відкритих джерел

У Європі літо 2021 стало найбільш спекотним за всю історію

Останні сім років на Землі були найтеплішими за всю історію спостережень. 2021 рік увійшов до п’ятірки найтепліших. Про це йдеться у даних Служби зміни клімату Copernicus, яка збирає інформацію з супутникової системи ЄС, пише BBC.

У Європі літо 2021 стало найбільш спекотним за всю історію, а на заході США та в Канаді були побиті температурні рекорди. Також влітку було багато лісових пожеж, які спричинили масштабні руйнування та низку смертей.

Загалом 2021 рік став п’ятим найтеплішим за всю історію спостережень, дещо обігнавши 2015 та 2018 роки. Попри те, що на початку року середні температури були нижчими за попередні роки, внаслідок дуже спекотного літа загальна середня температура зросла.

Найбільші температури улітку в Європі фіксували в Греції, Іспанії та Італії. На острові Сицилія зафіксували температурний рекорд — 48,8 градуса тепла. Через високі температури почалися лісові пожежі у Туреччини, Греції, Тунісі, Італії та Алжирі.

Окрім цього, у Європі була й екстремальна вологість, яка спричинила паводки у Німеччині, Бельгії та Нідерландах.

Новини за темою: "Зелені плани" ЄС на 2022 рік: Як Європа планує боротися з глобальним потеплінням

Раніше повідомлялося, що міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA), що об'єднує понад 290 авіакомпаній, в понеділок, 4 жовтня, підтримала спільний меморандум про доведення до "чистого нуля" викидів вуглецю до 2050 року. Таким чином авіакомпанії нарощують свої зусилля щодо стримування глобального потепління, у порівнянні з обіцянкою 12-річної давнини скоротити викиди до 2050 року вдвічі.