Паводок на Закарпатті: На протидію необхідно витратити 2 млрд грн

Паводок на Закарпатті. Фото: Немеш Янош/УНІАН

Перед початком нової протипаводкової програми необхідно проконсультуватися з Єврокомісією, Угорщиною та Румунією

Аби протидіяти паводкам на Закарпатті, необхідно витратити 2 млрд грн. Ці кошти повинні бути спрямовані на будівництво гідротехнічних споруд, укріплювальних конструкцій та систем водовідведення вздовж течій річок. Про це заявив начальник Басейного управління водних ресурсів річки Тиса Олег Кисіль, повідомляє "Укрінформ".

Ще у 2001 році була розроблена схема протипаводкового захисту, однак ці заходи були реалізовані лише на 20% 

"На Закарпатті діє потужний водозахисний протипаводковий комплекс вартістю 1 млрд грн, який включає, зокрема, 70 км дамб, 300 км берегоукріплень, 32 стаціонарні насосні станції та інші споруди й технічне забезпечення. Працює автоматизована інформаційно-вимірювальна система. Проте комплекс потребує вдосконалення. Загалом до 2024 року для області треба понад 2 млрд грн на протипаводкові програми", - сказав Олег Кисіль.

Начальник управління переконаний, що перед початком нової протипаводкової програми необхідно проконсультуватися з Єврокомісією, Угорщиною та Румунією. 

Новини за темою: На Закарпатті через паводок зник підліток, його змило водою разом із підводою й кіньми

Нагадаємо, у Закарпатській області внаслідок інтенсивних дощів піднялися ґрунтові води. Внаслідок цього були підтоплені 38 підвальних приміщень житлових будинків та 177 дворогосподарств. Підтоплення виявили у Берегівському, Мукачівському, Рахівському, Тячівському та Хустському районах. 

Через інтенсивні опади на Закарпатті розлилася річка Тиса. У зв'язку з цим існувала загроза перекриття траси національного значення Мукачево – Рогатин.