Петиція про скасування наказу щодо військового обліку жінок набрала голоси

Фото з відкритих джерел

Станом на 18:20 вона набрала більше 27 тисяч голосів при необхідних 25 тисячах

Електронна петиція на сайті Офісу президента про скасування наказу Міністерства оборони від 11 жовтня щодо розширення переліку професій та спеціальностей, представниці яких підлягають військовому обліку, набрала необхідні для розгляду голоси. Про це свідчить інформація на сайті ОПУ.

Так, станом на 18:20 документ набрав понад 27 тисяч голосів при необхідних 25 тисячах.

Його було подано 23 грудня.

Зокрема, у петиції пропонується скасувати наказ Міноборони № 313 від 11 жовтня, що значно розширює перелік професій та спеціальностей, представниці яких підлягають військовому обліку, і користуватися переліком лише тих спеціальностей, що визначені ПКМУ № 711 від 14 жовтня 1994 року.

"Начебто змінився лише перелік, але згідно з ним майже усі жінки нашої держави повинні бути військовозобов'язаними. Це неподобство! Жодного суспільного обговорення. Жодних підготовчих заходів. Жодного перехідного періоду та роз'яснень щодо механізму реалізації", - зазначила її авторка.

Новини за темою: Не мобілізація і не призов: Військовий комісар розповів, що ховається за обліком жінок

Раніше повідомлялося, що в Україні жінок почнуть ставити на військовий облік. Міністерство оборони України затвердило список спеціальностей і професій, після отримання яких жінки повинні стати на облік. Детальніше про це читайте тут.

Крім того, стало відомо, що військовий облік стосується навіть вагітних та жінок із малолітніми дітьми. Робота з реалізації наказу Міноборони буде проводитися до кінця 2022 року.

За словами головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, в Україні планують ввести перехідну норму для жінок, яких поставлять на військовий облік. На першому етапі примусових військових зборів не буде.